За загальним правилом власники бізнесу (засновники ТОВ, ПАТ, ПрАТ, ПП) як і керівники, не несуть відповідальності за борги підприємства (винятками є повне товариство і товариства з додатковою відповідальністю). Відповідальність засновників обмежена їхнім внеском до статутного капіталу. Однак, бувають і винятки.
Наприклад, відповідальність за борги підприємства може бути покладена на власників або керівників, якщо в їх діях буде виявлений склад злочину. Також, до власників і керівників компанії може бути застосована субсидіарна відповідальність, тобто додаткова відповідальність за зобов’язання компанії. Така відповідальність може бути застосована в разі, якщо буде доведена їх провина у банкрутстві підприємства.
До солідарної відповідальності може бути притягнутий керівник компанії, який своєчасно не ініціював банкрутство підприємства в передбачених законом випадках. В такому випадку, він буде відповідати всім своїм майном спільно і одною мірою з юридичною особою.
Для визначення можливості і ризиків залучення засновників або директора підприємства до солідарної або субсидіарної відповідальності необхідний грамотний аналіз фінансового стану компанії та його історії за останні роки.